We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

ovh whois mask


Betatester123
14-06-10, 15:12
Dan gaat ICANN vragen aan de registrar of de juiste data in de whois kan komen (dus zonder mask)
zo niet > quarantaine
Dus het is niet zo dat je een probleem hebt, de registar wordt volgens jou dus gevraagd om de mask op te heffen. Waar kan ik dat formuliertje invullen?

zydron
14-06-10, 11:36
Ik heb het even gevraagt.

Je kan een formuliertje invullen
Dan gaat ICANN vragen aan de registrar of de juiste data in de whois kan komen (dus zonder mask)
zo niet > quarantaine

Betatester123
14-06-10, 11:20
Kan je aan die ervaringsdeskundige vragen hoe hij aan die domein naam kwam dan?
Voor zover ik in documenten (zie ook hierboven) en op wel meer plekken op het internet kan vinden kan dit namelijk helemaal niet zo.


Volgens mij gaat het namelijk zo:
-Iemand dient klacht in over Whois-mask bij ICANN
-ICANN stuurt klacht door naar Registar
-Registar verstrekt echte gegevens
-Echte gegevens komen bij ICANN
-ICANN geeft echte gegevens door aan de gene die de klacht heeft ingediend.

En is er dus niets aan de hand.

zydron
13-06-10, 23:34
Ik heb geen documenten, maar ik ken wel een ervaringsdeskundige die op deze manier een domein heeft verkregen.

Ik waarschuw je alleen.

Betatester123
13-06-10, 22:02
ik zei alleen, ik kan bij ICANN aankloppen dat de data niet meer klopt.
ICANN zal dan proberen om jouw te bereiken (bij whois-masking via de registrar dus)

en als ICANN jouw niet kan bereiken word het domein weer beschikbaar gemaakt op first come > first served basis
En ik vroeg me dus af of je documenten hebt om dat te ondersteunen
Volgensmij kan dat niet dus

zydron
13-06-10, 16:49
Ik kan jouw domein ook niet claimen, en dat heb ik ook niet beweert

ik zei alleen, ik kan bij ICANN aankloppen dat de data niet meer klopt.
ICANN zal dan proberen om jouw te bereiken (bij whois-masking via de registrar dus)

en als ICANN jouw niet kan bereiken word het domein weer beschikbaar gemaakt op first come > first served basis

Betatester123
13-06-10, 16:17
Ik ben het met je eens dat jij niet meer de rechtmatige eigenaar bent.
Maar je registar wordt dan de eigenaar. Het is dus NIET zo dat ik een whois-maksed domein zomaar kan claimen ofzo. In het ergste geval is je registar corrupt en gaan ze er met je domeinnaam vandoor. Meer hoef je ook niet te vrezen.

En als je met de Registar in een contract afspreekt dat jij de eigenaar bent, dan kan je je domein terug claimen bij een tweede rechtzaak

zydron
12-06-10, 23:03
waar het om gaat is dat de whois gegevens moeten kloppen.
whois masking zorgt er voor dat die data niet meer klopt, en dus ook je rechten op het domein (je bent de houder immers niet meer).

Betatester123
12-06-10, 22:58
Kan je dit bevestigen met (officiele) documenten ergens op het internet?
Ik kan deze informatie namelijk niet vinden. Wel een aanrading voor ISP's om adres gegevens te controleren alvorens WHOIS masking toe te staan, maar niet dat masking kan leiden tot het verlies van je domein.

EDIT:
het is wel zo, zie ik nu, dat wanneer je mot krijgt met je ISP (in dit geval OVH) over het domein, dat de rechter dan kijkt naar de WHOIS-gegevens. Deze geven, omdat ze gemasked zijn, dan OVH aan als rechtmatige eigenaar. Dit is denk ik de enige manier waarop je je domeinnaam kan verliezen.

If you use Whois privacy and some kind of dispute arises between you and your Registrar, and you were to go to ICANN or CIRA and assert your rights to that name, they would look at the Whois record details and tell you that you have no standing. The domain belongs to the "privacy entity" listed in the record.

From ICANN or CIRA's point of view, having a contract in place between you and the "privacy provider" isn't a factor, the domain belongs to them, not you. If you want to do something about it, you'll have to follow that up in court. If your Registrar (or privacy provider) is in some other legal jurisdiction, then you have that additional hurdle to deal with (that of suing a company in another country).
http://www.circleid.com/posts/200811...dered_harmful/

Het lijkt me dus niet dat je de domein naam zomaar kan kwijtraken aan jan-en-alleman die dat toevallig wil.
Het is meer een kwestie van OVH vertrouwen

zydron
12-06-10, 18:34
Is gratis voor alle extensies van verisign (.net, .com, .tv, .cc), .info, .org en .biz en ik geloof ook .me

ik zou dit echter niet gebruiken, is in strijd met de algemene voorwaarden (van ICANN), en dus loop je kans dat je domein afgenomen kan worden.


ik had dit 2 dagen ingeschakeld voor mijn gTLD domeinen, tot dat mijn stage begeleider dit mij vertelde.
Hij had namelijk een domein van iemand kunnen overnemen, doordat die iemand whois masking gebruikte, gewoon door ICANN in te lichten, en wachten tot het domein vrij is.

je word namelijk per post ingelicht, en als dat iets te lang duurt, word je domein afgenomen.

Betatester123
12-06-10, 17:41
Ey allemaal.

Ik zag bij OVH domeinen (in mijn manager) een (niet klikbare) whois-maskeren optie. Kan iemand mij vertellen of dit (gratis) te gebruiken is, en voor welke TLD's?

Mvg,
Betatester